Blogi

Dziękuję za 6 lat, czyli czas na zmiany

Kiedy sześć lat temu, z woli moich Koleżanek i Kolegów ze Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka, obejmowałem funkcję wiceprezesa ZB wierzyłem, że Stowarzyszenie może jeszcze skuteczniej i efektywniej wspierać potrzebujących bolesławian i mieszkańców gmin naszego powiatu. Dziś, po latach pracy z satysfakcją widzę, że nam się to udało.

Spektakl "Cudaczek Wyśmiewaczek"

Teatr Stary zaprasza dzieci na przedstawienie „Cudaczek Wyśmiewaczek” w wykonaniu wrocławskiego Teatru na Ostrowie. Jest to zabawna współczesna opowieść o pokonywaniu własnych słabości. Inspiracją dla spektaklu jest kultowa książka Julii Duszyńskiej o tym samym tytule. Bohaterka spektaklu – Zuzia to dziewczynka, która na wszystko się obraża. Dzieje się tak za namową małego skrzata, Cudaczka Wyśmiewaczka.

Spektakl "Pożądanie w cieniu pokrywki"

Teatr Stary w Bolesławcu zaprasza na spektakl komediowy Jacka Getnera „Pożądanie w cieniu pokrywki” w wykonaniu wrocławskiego Teatru na Ostrowie. To sztuka o świecie iluzji, której wciąż ulegamy. O marzeniach, które sprzedaje się nam w łudzącym zmysły opakowaniu. Dajemy się nabrać, bo bez względu na wszystko chcemy wierzyć, że to, co nieosiągalne, jest na wyciągnięcie ręki.

Niki Lauda, Mistrz Negocjacji i Niebieska Kabaryna

Wrzesień późnym popołudniem. Wracam do domu po całym dniu pracy niedawno kupionym autem. Wjeżdżam na skrzyżowanie z zieloną strzałką, zwalniam do 2 km/h, ale się nie zatrzymuję. Przejeżdżam. Następne światła, wjeżdżam pod tunel i dalej prosto. We wstecznym lusterku dostrzegam policyjny radiowóz jadący za mną z zapalonym kogutem. Jadę dalej. Słyszę sygnał syreny. Zwalniam, zjeżdżam na pobocze i zatrzymuję samochód.

Kluseczki

Wpis dedykuję śp. kochanej babci M, która robiła najlepsze kluseczki na świecie.

O nowej koalicji...

Myśli kilka, dlaczego poza układem.

Ziemia Bolesławiecka nie godziła i nie godzi się na koalicję scementowaną funkcją etatowego członka Zarządu Powiatu. Nie będziemy wspierać starego układu, bo szanujemy mieszkańców, dzięki którym zdobyliśmy mandat radnego. Ci którzy sprzeciwiali się takiemu układowi dzisiaj go firmują.

Koncert Akademickiej Orkiestry Barokowej

Teatr Stary

5 listopada 2016, godz. 18.00

Wstęp wolny

Teatr Stary w Bolesławcu zaprasza na koncert wrocławskiej Akademickiej Orkiestry Barokowej. W programie Orfeo dolente, czyli zestaw pięciu śpiewanych intermediów Domenico Belliego, połączony z utworami innych XVII-wiecznych kompozytorów włoskich.

Genotyp lidera

Liderem się nie bywa, liderem się również nie zostaje, liderem się po prostu jest. Od urodzenia. Całe życie. To taki dar ukryty w genotypie niektórych osób, trzeba go po prostu poszukać. Jedni znajdują go od razu, inni z czasem, jeszcze inni, wcale.

Genotyp lidera to zespół wszystkich cech potrzebnych do tego, żeby nie musieć udowadniać, że się liderem jest. Bo lidera widać od razu. Najgorzej, kiedy go (zespołu cech lidera) nie ma, a ktoś myśli, że znalazł…

K9, czyli piwa świata

Witajcie!

Wszystko, o czym tu przeczytacie, stanowi swoisty zapis obserwacji, doświadczeń, przemyśleń i "życiowych" przygód, niemniej chciałbym zastrzec, iż jakakolwiek zbieżność i podobieństwo do imion, osób oraz zdarzeń Wam znanych, może być tylko dziełem przypadku. Moją słodką tajemnicą niech pozostaną także subtelne granice pomiędzy rzeczywistością a literacką fantazją w publikowanych wpisach. Życzę Państwu miłej lektury.

K9, czyli piwa świata

Upadek

To jedno krótkie słowo całkowicie oddaje atmosferę, a przede wszystkim sposób w jaki władze powiatu zorganizowały tzw. „konsultacje społeczne” w sprawie poprawy warunków nauczania w Szkole Specjalnej.

Strony