Trój-Dźwięk sztuki

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na wieczór pełen sztuki, w czasie którego na scenie Teatru Starego zobaczymy pokaz „Dźwięk sztuki”, zaś w Galerii Teatru Starego spotkamy się z młodymi debiutującymi bolesławiankami – rzeźbiarką Agnieszką Krawczyk i pisarką Agnieszką Chrzan.

 „Dźwięk sztuki” to plastyczno-muzyczny spektakl przygotowany w czasie wakacyjnych warsztatów w pracowni Katarzyny Sas, podczas których powstały kostiumy-instalacje zainspirowane dźwiękami gongów i mis tybetańskich oraz scenografia w postaci trzech podłużnych płócien dekorowanych techniką batiku. Kilkanaście młodych artystek zaprezentuje swoje projekty przy elektryzujących dźwiękach rodem z Tybetu.

Po pokazie w Galerii Teatru Starego odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Narastanie formy” autorstwa Agnieszki Krawczyk, studentki V roku rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wystawie zobaczymy obiekty wykonane techniką własną (wariacje na temat klasycznego szydełkowania), rysunki i odlewy żeliwne. Całość stanowi szkic do powstającej w tym roku pracy dyplomowej w pracowni Christowa Mandziosa.

Jednocześnie w ramach wernisażu zaplanowano spotkanie z Agnieszką Chrzan, debiutującą autorką powieści „Wariatka”. Agnieszka Chrzan, absolwentka Politechniki Wrocławskiej, a z zamiłowania podróżniczka,  dotychczas zwiedziła 15 krajów, m.in. Meksyk, Kanadę, Norwegię. Pracując w Stanach Zjednoczonych z dziećmi z rozbitych rodzin, zainspirowana ich problemami postanowiła napisać opowieść o młodych ludziach zmagających się z życiowymi trudnościami.

Należy dodać, że obie Agnieszki są wychowankami pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury, do których uczęszczały przez kilkanaście lat.

Teatr Stary

12 stycznia 2018

godz. 18.00

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image