Gloria Artis dla Janiny Bany-Kozłowskiej

Wybitna bolesławiecka artystka-ceramik, wieloletnia projektantka Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” została wyróżniona jednym z najwyższych odznaczeń nadawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Uroczystość nadania medalu odbędzie się w piątek, 30 stycznia 2015 r. o godz. 16.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” wręczy Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Bezpośrednio po uroczystości w Muzeum Ceramiki, Dział Historii Miasta ul. Kutuzowa 14, odbędzie się wernisaż monograficznej wystawy prac Janiny Bany-Kozłowskiej „Harmonia Formy”, przygotowanej ze zbiorów Muzeum oraz kolekcji własnej Janiny i Mieczysława Kozłowskich. Na ekspozycji zaprezentowana zostanie zarówno ceramika użytkowa, od najstarszych kultowych już wzorów po najnowsze propozycje, jak i artystyczne formy rzeźbiarskie.

Program uroczystości:
1. Wystąpienia:

  • Anna Bober-Tubaj (Dyrektor Muzeum Ceramiki w Bolesławcu)
  • Zygmunt Brusiło (Prezes Towarzystwa Miłośników Bolesławca)
  • dr Barbara Banaś (kustosz Działu Ceramiki i Szkła Współczesnego, Muzeum Narodowe we Wrocławiu)
  • Karol Stasik (Prezes Zarządu Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” w Bolesławcu Sp. z o.o.)

2. Wręczenie srebrnego medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przez Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilonę Antoniszyn-Klik.
3. Wystąpienie Janiny Bany-Kozłowskiej.
4. Otwarcie monograficznej wystawy prac Janiny Bany-Kozłowskiej w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Dział Historii Miasta ul. Kutuzowa 14. Ekspozycja czynna od 30 stycznia do 28 lutego 2015 r.

Na uroczystości związane z nadaniem medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Janinie Bany-Kozłowskiej zaprasza Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman oraz organizatorzy: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Towarzystwo Miłośników Bolesławca, Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” Sp. z o.o., Gmina Miejska Bolesławiec oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

(Muzeum Ceramiki)

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image