Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Bolesławiec 2017

W niedzielę 26 lutego 2017 r. Bolesławiec po raz drugi weźmie udział w projekcie „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Regulamin do pobrania w załączniku.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Wydarzenie odbędzie się w Parku Miejskim przy ul. Piastów w Bolesławcu, wystartować można na dwóch dystansach:

  • godz. 12.00 – bieg na dystansie 1963 metrów (koszt startu 5 zł)
  • godz. 12.30 – bieg na dystansie 5000 metrów (koszt startu 30 zł)

Uczestnicy otrzymają koszulkę z grafiką o tematyce Żołnierzy Wyklętych i pamiątkowy medal. Limit startujących wynosi 150 osób w biegu na 1963 metry i 50 osób na 5000 metrów.

Szczegóły w regulaminie. Zapisy na stronie http://tropemwilczym.pl/bieg/boleslawiec/zapisy/

Ze względu na limity osób, liczy się kolejność wpłat. Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wypełnienia limitu zgłoszeń lub z innych niezależnych od organizatora powodów.

Kontakt: Łukasz Molak, tel. 505 963 860.  

W organizację biegu angażuje się wiele lokalnych środowisk i osób: Bolesławieckie Stowarzyszenie AKTYWNI, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu, Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka, Kibice Zagłębia Lubin z FC Bolesławiec, Pan Janusz Chudyba.

O biegu:

3 lutego 2011 r. uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono 1 marca Świętem Państwowym - Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych:

(...) którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego z bronią w ręku jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” - w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego, aby w ten sposób podtrzymać pamięć o poległych bohaterach.

Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. W zeszłym roku wydarzenie zgromadziło 40 000 uczestników ze 160 miast z całej Polski oraz Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Wilna, Grodna, Lidy, Żytomierza i Zdołbunowa

Symboliczny bieg na dystansie 1963 metrów to odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

ZałącznikWielkość
PDF icon regulamin_wykleci_2017.pdf242.88 KB

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image